آموزش دستگاه لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم

فهرست مطالب

مقدمه

امروز قراره کل نکات فنی و بالینی دستگاه لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم رو بهتون توضیح بدیم. در ابتدا مشتقات و اکسسوری های دستگاه رو بهتون معرفی کنم و توضیح بدم که هر کدوم از این اکسسوری ها چه کاری انجام میدهند و برای چه کاری مناسب هستند.

پخش ویدیو

باکس متعلقات

پخش ویدیو

میرسیم به بخش معرفی جعبه متعلقات دستگاه که تمام اکسسوری ها و تجهیزات جانبی دستگاه داخل این باکس قرار دارد. برای باز کردن این جعبه کافیه اهرم ها را خلاف عقربه های ساعت بچرخانیم و وقتی که شل شد رو به بیرون بکشید و در باکس رو باز کنید.

متعلقات موجود داخل جعبه هندپیس:

 • کاور دستگاه: برای مواقعی که دستگاه خاموش است، میتوانید این کاور را بر روی دستگاه بکشید تا از ورود گرد و خاک به داخل دستگاه جلو گیری کنید.
 • کابل پاور: مطابق قوانین موجود در قرارداد و در کارت گارانتی، فقط و فقط کابل باید به استابلایزر وصل بشود و اگر هنگام نصب استابلیزر و ارت نداشته باشید گارانتی شما باطل میشود و خدماتی تحت پوشش گارانتی صورت نمیگیرد.
 • پدال دستگاه: عملکردی مانند دکمه هندپیس دستگاه را دارد. برای شات زدن استفاده میشه و هیچ فرقی نداره ولی بهتره برای شات زدن از پدال دستگاه استفاده کنید. چون تعمیر کردن پدال دستگاه برای شما راحتتر و کم هزینه تره و وقتی پدال شما دچار مشکل میشه میتونید در این مدت از هندپیس دستگاه استفاده کنید ولی اگر دکمه هندپیس دچار مشکل بشه باید هندپیس را ارسال کنید شرکت تا برای شما تعمیر بشه و این موضوع باعث میشه چند روز دستگاه شما به دلیل نبود هندپیس از کار میوفته تا تعمیر بشه و ارسال بشه براتون.
 • عینک بیمار: این عینک را باید مراجعه کننده شما در هر ناحیه ای که قرار است لیزر بشود استفاده کند.
 • عینک پزشک: طیف ها و طول موج هایی که از سر هندپیس شما ساطع میشود را فیلتر میکند و مانع آسیب رسیدن به چشم پزشک و یا اپراتور میشود.
 • آچار تعویض فیلتر: برای تعویض فیلتر های دستگاه از این آپار باید استفاده کنید که در ادامه تعویض فیلتر را به شما توضیح میدهیم.
 • دستگیره نگهدارنده هندپیس: دو عدد از این دستگیره ها در جعبه هندپیس وجود دارد که تکنسین های ما هنگام نصب دستگاه برای شما در سمت چپ و راست دستگاه متصل میکنند که محل قرار گیری هندپیس شما بر روی دستگاه لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم است.
 • قیف و شلنگ: برای ریختن آب دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد که شلنگ را در محل واتر اینتل قرار میدید و آب دوبار تقطیر را از طریق قیفبه داخل دستگاه میریزید.
 • اپلیکاتور: برای شات زدن در نواحی گوش و بینی و نواحی حساسی که ممکن آلودگی ویروسی داشته باشند میتونید با فاصله از طریق اپلیکاتور شات بزنید. طریقه استفاده از این اپلیکاتور توسط تکنسین شرکت ما هنگام نصب به صورت کامل توضیح داده میشود.
 • هندپیس دستگاه: مهمترین قطعه دستگاه شما هست که باید هنگام استفاده از دستگاه حتما بند هندپیس را داخل دست خود بیاندازید تا در صورت رخ دادن اشتباه و افتادن هندپیس از آسیب دیدن جلوگیری کنید. زیرا شکستگی و اشتباهات اپراتوری تحت پوشش گارانتی نمی باشد.
 • فیلترهای دستگاه: به ازای یکسال مصرف دستگاه، فیلتر داخل باکس هندپیس وجود دارد. فیلترهای سبز رنگ رو هر سه ماه یکبار و فیلترهای آبی رنگ را هر شش ماه یکبار باید تعویض کنید. درسته روی خود فیلترها، زمان تعویض قید شده و طول عمر بیشتری دارد ولی این سنجش با کیفیت آب متفاوتی تست شده است. برای کیفیت آب های داخل ایران همان مدت زمان سه و شش ماه مناسب است.

معرفی پشت دستگاه

نمایش ویدیو درباره معرفی پشت دستگاه

دستگاه دارای 4 فن می باشد دو عدد فن بالا مکنده و دو عدد فن پایین دمنده هستند برای به چرخش در آوردن هوای داخل دستگاه استفاده می شود، به همین دلیل پشت دستگاه لیزر تیتانیوم باید یک فضای خالی 25 الی 30 سانتی داشته باشد (یعنی 25 الی 30 سانت از دیوار فاصله داشته باشد).

محیط باید عاری از گرد و خاک باشد تا خاک داخل دستگاه نشود این کار منجر به افزایش طول عمر قطعات داخلی دستگاه می شود. برای اینکه محیطی تمیز و بدون گرد و خاک داشته باشید می توانید در و پنجره اتاق لیزر را ببندید و به مراجعه کنندگان دمپایی مخصوص کلینیک و یا روفرشی مخصوص بدهید.

توضیحات بیشتر در ویدیو… 

معرفی جلوی دستگاه

نمایش ویدیو درباره معرفی جلو دستگاه

در مورد جلوی دستگاه باید یک سری نکات را بدانید، مانیتور دستگاه کاملا قابل تنظیم می باشد و متحرک است. چراغ سیگنال دستگاه در سمت چب دستگاه قرار دارد و وقتی از طریق کلید صفر و یک دستگاه را روشن می کنید این چراغ روشن می شود.

در بخش وسط دستگاه محل جایگیری کلید صفر و یک می باشد. که در حالت خاموش می توانید کلید را از دستگاه جدا کنید. ولی وقتی دستگاه روشن است این امکان وجود ندارد. کلید دستگاه داخل باکس متعلقات دستگاه می باشد و دستگاه بدون این کلید روش نمی شود.

در سمت راست دستگاه کلید قطع اضطراری یا Emergency Stop قرار دارد. اگر هر اتفاق ضروری، مخاطره آمیز و… افتاد باید این دکمه را رو به پایین فشار دهید تا دستگاه به صورت کامل خاموش شود. برای روشن کردن دستگاه نیاز هست تا حتما دستگاه را از حالت قطع اضطراری دربیاورید. برای این کار طبق علامت فلش بر روی دکمه آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا دستگاه روشن شود.

هندپیس همیشه باید درون نگهدارنده هندپیس باشد و بند هندپیس را به نگهدارنده قلاب کنید تا درصورت سهل انگاری و افتادن هندپیس از آسیب دیدن جدی هندپیس جلوگیری کند.

توضیحات بیشتر برای نصب هندپیس از طریق کانکتور به دستگاه در ویدیو… 

باید ها و نبایدهای دستگاه لیزر تیتانیوم

نمایش ویدیو درباره بایدها و نبایدهای لیزر

هر کس اعم از زنان و مردان می توانند در تمامی قسمت های بدن خود از این خدمات استفاده کنند و هر چقدر رنگ موها تیره تر باشد اثرگذاری لیزر بر آن بیشتر خواهد بود.

 • معمولا فرد برای استفاده از این خدمات باید حداقل 13 سال داشته باشد.
 • منع استفاده در صورت مصرف داروهای هورمونی.
 • آکنه (نوعی جوش)، آفتاب سوختگی و احساس سوزش و درد یا هرگونه ناراحتی های پوستی وجود داشته باشد لیزر مربوطه انجام نمی شود.
 • کسانی که حمام آفتاب گرفته یا از سولاریوم استفاده کرده اند نباید تا یک مدت لیزر کنند.
 • افرادی که در چند روز گذشته در محلی که قرار است لیزر موهای زائد انجام شود از دستگاه لیزر دیگری مانند فرکشنال استفاده کرده اند.
 • کسانی که داروهایی مثل روآکوتان (ایزوترتینویین) تتراسیکلین داکسی سیکلین ماینوسیکلین مصرف می کنند که لازم است قبل از لیزر درمانی مصرف این داروها قطع شود.
 • خانم های باردار و شیرده نباید لیزر کنند.
 • بر روی تاتو و خالکوبی نباید لیزر انجام بشود.
 • خانم هایی که در عادت ماهیانه به سر می برند نباید عمل لیزر کردن را انجام بدهند.
 • نقاطی که فاقد مو است نباید مورد اصابت شات لیزر قرار بگیرد.
 • بر روی خط ممنوعه لیزر را نباید لیزر کرد.
 

توضیحات بیشتر در ویدیو…

نحوه ی کار کردن منوهای مختلف

دستگاه لیزر تیتانیوم آرگون مدیکال دارای 3 منو میباشد:

 1. منو اس اچ آر
 2. منو اس اچ آر استک
 3. منو اچ آر
نمایش ویدیو درباره نحوه کارکرد منوهای مختلف

تست فولیکولار

نمایش ویدیو درباره تست فولیکولار

تست فولیکولار مهمترین قسمت دستگاه است. باعث میشود فلونس مناسبی را برای هر مراجعه کننده پیدا کنید. ابتدا باید سر هندپیس به صورت کامل به پوست تماس داشته باشد.

 • شات ها باید بر روی پوست کنار همدیگه بر پوست بخورند.
 • شات ها با فاصله نباشد و روی همدیگه هم نخورد.
 • به هیچ عنوان به صورت رفت و برگشتی شات نزنید بر روی پوست.
 • کولینگ سر هندپیس هم باید حتما خاموش باشد.

توضیحات بیشتر در ویدیو…

بالا بردن عمر مفید دستگاه

نمایش ویدیو درباره بالا بردن عمر مفید دستگاه

برای افزایش طول عمر دستگاه حتما باید از استابلایزر استفاده کنید. برق ساختمان حتما باید دارای ارت باشد. اگر که ارت ندارد حتما از دستگاه ارت استفاده کنید. محیط کلینیک شما مخصوصا محل لیزر باید عاری از گرد و خاک باشد. در و پنجره اتاق لیزر را حتما ببندید.

دمای اتاق باید استاندارد باشد. یعنی بین 20 الی 23 درجه باشد. اگر گرمتر هست حتما از سیستم خنک کننده استفاده کنید.

آب و فیلترهای دستگاه را به موقع عوض کنید، و فاصله ی دستگاه از دیوار 35 سانتی متر باشد. بعد از اتمام کار شما با دستگاه آن را بلافاصله خاموش نکنید، اجازه بدید به مدت 5 الی 7 دقیقه دستگاه کار کند تا سیستم کولینگ داخلی دستگاه لیزر تیتانیوم لیزربار را خنک کند.

گارانتی دستگاه لیزر

مواردی که دستگاه را از گارانتی خراج میکند:

 • مخدوش شدن هولوگرام های روی دستگاه.
 • ضربه خوردن و شکستی هندپیس.
 • استفاده از سلفون دارای رنگدانه.

 

توضیحات بیشتر در ویدیو قید شده است..

 

نمایش ویدیو درباره توضیح گارانتی دستگاه